Pro léky jen s občankou

    Změnou k lepšímu je podle nás určitě reálný vznik centrálního úložiště receptů. Ještě si pamatujeme na ušvejkování obdobné snahy, která se jmenovala IZIP, ale až nyní můžeme skutečně využívat některé vzniklé výhody. Tou nejviditelnější asi je že nyní už není nutné do lékárny nosit recept. Ani papírový, ani elektronický v mobilu, atd. prostě úplně stačí přinést s sebou občanský průkaz a veškeré Vám předepsané léky dostanete jako kdybyste recepty přinesly. Je tedy vždy nutné aby byly splněny dvě podmínky: jednak aby v lékárně fungoval internet, což dnes již většinou platí a potom zejména to, aby pacient nejprve navštívil svého lékaře a ten mu recept vystavil. Hned napoprvé toto pochopily přibližně dvě třetiny klientů. Pro zbylých 30% je tato informace určena především – bez předepsaného receptu Vám v žádné lékárně žádné léky nevydají…

        Další výhodou je možnost lékárníka nahlížet do lékových záznamů klienta a v případě, že má klient zájem, tak jej analyzovat ve smyslu zabránění kontraindikací a třeba také doporučení správné stravy, respektive čemu se ve svém jídelníčku vyhnout….

Vážení klienti našich lékáren,

 

Rádi bychom Vás informovali, že od 1.7.2018 je možné v našich lékárnách ALMA platit e-poukázkami Benefity.

 

Seznam všech akceptovaných poukázek:

 

Edenred

Unišek

Gallery Beta

Benefit Plus

Benefity

 

 

 

 

Čtvrtstoletí s ALMOU

 

 

        2.listopadu 2017 to bude na den  přesně 25 let od otevření Lékárny ALMA na Pražské ulici v Benešově.

           Z prostor kde do té doby působila sběrna prádla končícího Okresního podniku služeb se zejména díky pochopení  tehdejších místostarostů Benešova ing.Doležalové a pana Jandače  a dále díky šikovným rukou stavebního mistra pana Antonína Doležala a několika dalších nadšenců vyklubala  soukromá lékárna – první  v Benešově a  14. V ČR. Prostory byly Městem Benešov  předány  budoucím nájemcům v úterý  1.9.  Během měsíce byly  prostory kompletně přestavěny a během dalšího měsíce byla získána všechna potřebná povolení tak, aby se mohlo v pondělí 2.11.1992 odpoledne otevřít….

        Začátky byly poměrně složité především proto, že velká část  klientů očekávala, že v naší lékárně nakoupí  léčiva jinde nedostatková, což samozřejmě nebylo reálné. Naštěstí  nám při rozjezdu velice pomohli zkušení lékárníci panové magistři Hanuš a Neděle. Jejich zkušenost skloubená s nadšením nás – provozovatelů,  i  všech dalších později přistoupivších kolegů,  umožnila od začátku nekompromisně  naplňovat heslo „Jsme tu pro Vás“.  Bylo to jak v časech dobrých, kdy jsme byli jen a jen chváleni, tak i v časech zlých kdy jsme se stali terčem urážek a dehonestace od lidí, o nichž později vyšlo najevo jakéže představy o poctivosti a férovosti mají…..prostě vždy platilo a platí „Jsme tu pro Vás!!“ a přes to ani vlak nejede!!!

    Lékárenství prošlo za uplynulé čtvrtstoletí obrovským vývojem. Zatímco na počátku naší činnosti existoval jeden dodavatel  léků,  který přivážel zboží jednou za dva týdny, tak nyní přijímáme zboží více než pětkrát denně.   Škarohlídi sice tvrdí, že hlavním rozdílem je to, že zatímco dříve platili za recept korunu, tak nyní jsou to na doplatcích za léky stokoruny, ovšem ten kdo si vidí na špičku nosu tak musí uznat, že  služby za „rudých“ časů se s těmi současnými dají srovnat snad jen v tom, že za tárou stále stojí vysoce kvalifikované a fundované  lékárnice a lékárníci, dnes ovšem mnohem ochotnější  a vstřícnější...  Vše ostatní už je úplně  jinak a jasně ve prospěch klienta který potřebuje účinnou pomoc.

   

      Na vývoj a požadavky  doby   reagovala  samozřejmě i Lékárna ALMA. Ať už to bylo opětovnou přestavbou svých prostor do moderního stylu v roce 2004 nebo zejména postupným rozrůstáním se do dalších provozoven – Lékárna na Bezděkově v roce 2001, Prodejna zdravotnických potřeb 2004, Lékárna na poliklinice v Pacově 2007, Lékárna ALMA ve Vlašimi 2016. Rozvoj je to velice pomalý protože chceme stát na pevných základech především  při uplatňování  shora uvedeného hesla  a smyslu naší činnosti, tj. vždy být na straně klientů a vidět smysl svého života v poskytování takových služeb na které může být každý z nás  za všech okolností  hrdý.  Proto také spoléháme především na „vlastní odchovance“,  kteří u nás zpravidla začínají již v průběhu studia a zakládáme  si na tom, že spokojenost za tárou automaticky přináší i spokojenost před tárou, tj. u našich zákazníků.

     Pevně doufám, že podobný článek budou moci napsat i naši nástupci zase za čtvrtstoletí…

PharmDr.Alena Šušková a ing.Martin Šuška